KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051003
*
nr 1305 1003
Fanny Brate
(1861-1940), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad september 1930, stilleben. Olja på pannå, 22x27 cm
Fanny Brate, född 1861 i Stockholm, död där 1940, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 20:55:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 04:03:42
1
1.000 kr
29/1 22:26:42
2
1.500 kr
2/2 14:14:29
3
2.000 kr
3/2 09:47:59
4
1.800 kr
3/2 09:47:59
3
1.900 kr (Budbetjänt)
3/2 09:48:55
4
2.000 kr
3/2 09:48:55
3
2.000 kr (Budbetjänt)
3/2 09:49:36
4
2.200 kr
3/2 10:21:28
3
Vinnande bud
3/2 10:22:08
3
justering av budtak
3/2 11:44:07
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Fanny Brate
Fanny Brate, född 1861 i Stockholm, död där 1940, svensk målare.
Läs mer om Fanny Brate
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fanny brate olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Fanny Brate
Fanny Brate, född 1861 i Stockholm, död där 1940, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Fanny Brate
nr 1305 1003
Fanny Brate
(1861-1940), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad september 1930, stilleben. Olja på pannå, 22x27 cm
Fanny Brate, född 1861 i Stockholm, död där 1940, svensk målare.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 04:03:42 | 1 | 1.000 kr |
29/1 22:26:42 | 2 | 1.500 kr |
2/2 14:14:29 | 3 | 2.000 kr |
3/2 09:47:59 | 4 | 1.800 kr |
3/2 09:47:59 | 3 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
3/2 09:48:55 | 4 | 2.000 kr |
3/2 09:48:55 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
3/2 09:49:36 | 4 | 2.200 kr |
3/2 10:21:28 | 3 | Vinnande bud |
3/2 10:22:08 | 3 | justering av budtak |
3/2 11:44:07 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Fanny Brate
Fanny Brate, född 1861 i Stockholm, död där 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Fanny Brate
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fanny brate olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49