KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051003

nr 1305 1003

Fanny Brate

(1861-1940), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad september 1930, stilleben. Olja på pannå, 22x27 cm

Fanny Brate, född Ekbom i Stockholm 1861, död där 1940, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 3 februari 2020
kl 20:55:07

Fanny Brate

Läs mer om Fanny Brate